GaLLiPoLi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GaLLiPoLi

GaLLiPoLi Family Forum

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesKayıt OlGiriş yapGaLLiPoLi FM

Aslan Olmak !!!

YazarMesaj
IARQUNI
Clan Leader
Clan Leader
IARQUNI

Server : Ronark
Np : xxx.xxx

Aslan Olmak !!! Empty
MesajKonu: Aslan Olmak !!!   Aslan Olmak !!! Icon_minitime26th Ocak 2009, 12:37 am

Adamcağızın biri geceyi ıssız bir kırda geçirmek mecburiyetinde kalmış. Fakat yırtıcı hayvanlardan korktuğu için büyük bir ağaca çıkmış. Bakmış ağacın dibinde bir kötürüm tilki yatıyor. Bu tilki acaba ne yer ne içer? Diye merak etmiş.

Biraz sonra bakmış ki, uzaktan bir aslan geliyor. Ağzında bir ceylan var. Aslan ağacın dibine gelmiş, ceylanı parçalamış, yiyeceği kadarını yemiş, çekilip gitmiş. Arkadan tilki sürüne sürüne ceylanın yanına varmış, atıkları yiyerek karnını doyurmuş. Ağacın üstündeki adam:

-Ya... demiş, demek ki, kötürüm bir hayvanın bile yiyeceğini Allah ayağına gönderiyor, onu aç bırakmıyor. Öyleyse ben niye böyle çalışıp yoruluyorum. Bundan sonra ben de bir köşeye çekilip bekleyeyim... Böyle diyerek yolun üzerindeki bir mağaraya çekilmiş. Bir gün, iki gün, üç gün beklemiş. Gelen giden yok. Açlıktan baygın düşüp uyumuş. Rüyasında kendine şöyle denildiğini işitmiş:

- Ey budala adam, ne yatıp duruyorsun, kalk. Vücudun sağlam iken bu miskinlik niye ? Niçin kendini sakat tilkinin yerine koyuyorsun? Git aslan gibi ol da avının artığıyla başkaları geçinsin?

Aslan Olmak !!!
1 sayfadaki 1 sayfası